Finantatori, parteneri, retele

FINANTATORI

  • Ministerul Muncii, Familiei și Protecției Sociale
  • Roma Education Fund
  • Fondul Social European
  • Open Society Institut
  • Primăria Municipiului Oradea
  • Fundatia Soros Romania
  • Agenția Naționala pentru Programe Comunitare în Domeniul Educației și Formării Profesionale - prin programul Tineret în Acțiune
  • Primăria Municipiul Cluj Napoca   in baza Legii 350
  • Agenţia Română  pentru Dezvoltare Durabilă  a Zonelor Industriale
  • Guvernele Islandei, Principatului Liechtenstein şi Norvegiei prin Mecanismul Financiar al Spaţiului Economic European - Fondul pentru organizaţii neguvernamentale
  •  Agenţia pentru Dezvoltare Comunitară Împreună Bucureşti
  • Programul PHARE
  • Consiliul Judeţean Bihor
  • Banca Internaţională pentru Reconstrucție
  • Spolu International Foundation
  • Guvernul SUA prin USAID - World Learning Subgrant Agreement
  • Balkan Trust for Democracy
  • Cooperating Netherlands Foundations for Central and Eastern Europe
  • Fundaţia Carpatica
  •  Guvernul Canadian prin Canadian International Development Agency
  • Guvernul României prin Fondul Român de Dezvoltare Socială

PARTENERI SI COLABORATORI
  • Administraţia Socială Comunitară Oradea (ASCO)
  • Agenția Județeană de Ocupare a Forței de Munca Bihor
  • Alianța Civică a Romilor din România
  • Asociaţia Agnuli Dei
  • Asociaţia Amiel
  • Asociaţia Creştină Peniel, Tinca
  • Asociatia CRIES, Timisoara
  • Asociaţia Lectura şi Scrierea pentru Dezvoltarea Gândirii Critice România
  • Asociația Nevo Parudimos
  • Asociaţia Noe Barkaja Telechiu
  • Biblioteca Municipală “Teodor Neş” Salonta
  • Centrul de Prevenire, Evaluare şi Consiliere Antidrog Bihor
  • Cofetăria Scala
  • Colegiu Naţional „Arany Janos” Salonta
  • Colegiu Tehnic „Energetic” Cluj-Napoca
  • Consiliul Județean Bihor
  • Direcţia Generală de Asistenţă Socială Si Protecţia Copilului Cluj
  • Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Bihor
  • Facultatea de Științe Socio- Umane, Oradea  
  • Fundația Carpatica
  • Fundația Casa Minunată
  • Fundația Comunia
  • Fundaţia pentru Îngrijirea Vârstnicului Cluj Napoca
  • Grup Şcolar „Alexandru Borza”, Cluj Napoca
  • Grup Şcolar Huedin
  • Grup Şcolar Industrial Tehnoofrig, Cluj-Napoca
  • Grupul de Sprijin Local  Sălacea (școala, primăria, medic de familie, poliția, biserica, alte organizații la nivel local)
  • Grupul de Sprijin Local Balc (școala, primăria, medic de familie, poliția, biserica, alte organizații la nivel local)
  • Grupul de Sprijin Local Batăr (școala, primăria, medic de familie, poliția, biserica, alte organizații la nivel local)
  • Grupul de Sprijin Local Borumblaca (școala, primăria, medic de familie, poliția, biserica, alte organizații la nivel local)
  • Grupul de Sprijin Local Bratca (școala, primăria, medic de familie, poliția, biserica, alte organizații la nivel local)
  • Grupul de Sprijin Local Brusturi (școala, primăria, medic de familie, poliția, biserica, alte organizații la nivel local)
  • Grupul de Sprijin Local Ciumeghiu (școala, primăria, medic de familie, poliția, biserica, alte organizații la nivel local)
  • Grupul de Sprijin Local Copăcel (școala, primăria, medic de familie, poliția, biserica, alte organizații la nivel local)
  • Grupul de Sprijin Local Derna (școala, primăria, medic de familie, poliția, biserica, alte organizații la nivel local)
  • Grupul de Sprijin Local Diosig (școala, primăria, medic de familie, poliția, biserica, alte organizații la nivel local)
  • Grupul de Sprijin Local Finiș (școala, primăria, medic de familie, poliția, biserica, alte organizații la nivel local)
  • Grupul de Sprijin Local Ghighișeni (școala, primăria, medic de familie, poliția, biserica, alte organizații la nivel local)
  • Grupul de Sprijin Local Holod (școala, primăria, medic de familie, poliția, biserica, alte organizații la nivel local)
  • Grupul de Sprijin Local Lăzăreni (școala, primăria, medic de familie, poliția, biserica, alte organizații la nivel local)
  • Grupul de Sprijin Local Lugașu de Sus (școala, primăria, medic de familie, poliția, biserica, alte organizații la nivel local)
  • Grupul de Sprijin Local Ortiteag (școala, primăria, medic de familie, poliția, biserica, alte organizații la nivel local)
  • Grupul de Sprijin Local Oșorhei (școala, primăria, medic de familie, poliția, biserica, alte organizații la nivel local)
  • Grupul de Sprijin Local Petreu (școala, primăria, medic de familie, poliția, biserica, alte organizații la nivel local)
  • Grupul de Sprijin Local Roșiori (școala, primăria, medic de familie, poliția, biserica, alte organizații la nivel local)
  • Grupul de Sprijin Local Sălard (școala, primăria, medic de familie, poliția, biserica, alte organizații la nivel local)
  • Grupul de Sprijin Local Șoimi (școala, primăria, medic de familie, poliția, biserica, alte organizații la nivel local)
  • Grupul de Sprijin Local Tarcea (școala, primăria, medic de familie, poliția, biserica, alte organizații la nivel local)
  • Grupul de Sprijin Local Tinca (școala, primăria, medic de familie, poliția, biserica, alte organizații la nivel local)
  • Grupul de Sprijin Local Tulca (școala, primăria, medic de familie, poliția, biserica, alte organizații la nivel local)
  • Grupul de Sprijin Local Țețchea (școala, primăria, medic de familie, poliția, biserica, alte organizații la nivel local)
  • Grupul de Sprijin Local Uilecul de Beiuș (școala, primăria, medic de familie, poliția, biserica, alte organizații la nivel local)
  • Grupul de Sprijin Local Vadu Crișului (școala, primăria, medic de familie, poliția, biserica, alte organizații la nivel local)
  • Inpectoratul Judeţean de Poliţie Bihor
  • Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Bihor
  •  Inspectoratul Școlar Județean Bihor
  • Inspectoratul Școlar Județean Caras Severin
  • Liceu de Muzică  „Sigismund Toduța”
  • Liceul de Artă Oradea
  • Liceul Teologic Baptist „Emanuel” Oradea
  • Liceul Teoretic „Nicolae Jiga”, Tinca
  • Liceul Teoretic „Petofi Sandor” Săcueni
  • Ministerul Educației, Cercetării, Tineretului și Sportului  
  • Penitenciarul Oradea
  • Primăria Comunie Ţeţchea
  • Primăria Municipiului Oradea
  • SC DuoDesing SRL
  • SC Metropolis SRL
  • Sc Trei G Retail SRL
  • SC Unimar Com
  • Selgos Cash&Cary
  • Şcoala cu clasele I – VIII „Balasi Jozsef” Curtuişeni
  • Școala cu clasele I – VIII „Kazinczy Ferenc”, Şimian
  • Şcoala cu Clasele I – VIII Batăr
  • Şcoala cu clasele I – VIII Ciumeghiu
  • Şcoala cu clasele I – VIII Diosig
  • Şcoala cu clasele I – VIII Hotar
  • Şcoala cu clasele I – VIII Lăzareni
  • Şcoala cu clasele I – VIII Oşorhei
  • Școala cu clasele I –VIII Poieni
  • Școala cu clasele I-VIII “Ovidiu  Drimba”-  Lugaşu de Jos
  • Şcoala cu cu clasele I – VIII” Toldy”, Sânnicolau de Munte
  • Teatru pentru copii şi tineret Arcadia
  • Universitatea din Oradea
RETELE SI COALITII
  • Asociaţia Naţională de Birourilor de Consiliere pentru Cetăţeni, prin Biroul  de Consiliere pentru Cetăţeni Oradea;
  • Membru fondator al Coaliţiei STRONG – Coaliţia pentru Consolidarea Sectorului Nonguvernamental din Judeţul Bihor;
  • Membru deplin al YES Forum (Youth and European Social Work Forum) – membru activ în structura de management a YES Forum: EEIG (European Economic Interest Group for the Development of Human Resources);
  • European Roma Grassroots Organization;
  • Young Citizens Danube Network;
  • Alianța Civică a Romilor din România;
  • Membru fondator al Asociaţiei „Pactul Regional Nord-Vest pentru ocupare şi incluziune socială”;
  • Membru fondator al Asociației Patronale a Furnizorilor de Formare Profesionala din Romania;